1

Biedroń ogłasza koniec! Co teraz będzie robił europoseł?

Share

Robert Biedroń potwierdza medialne plotki i ogłasza koniec partii Wiosna! Ugrupowania pod jego przewodnictwem przestanie istnieć już w najbliższych tygodniach. Czym teraz zajmie się europoseł?

Jak podaje Polsat News, zdecydowana większość członków Wiosny złoży w najbliższym czasie deklaracje przystąpienia bezpośrednio do Nowej Lewicy.

Na zgromadzeniu podejmiemy decyzję o rozwiązaniu Wiosny i woli połączenia się z byłym SLD, czyli Nową Lewicą. Taką decyzję podjęliśmy już ponad rok temu podczas kongresu SLD i Wiosny, a 11 czerwca to przypieczętujemy.  To będzie oznaczało, że uruchomimy cały proces likwidacji Wiosny i przechodzenia członków i członkiń Wiosny do nowej formacji, Nowej Lewicy, którą będziemy tworzyli tak, jak się umówiliśmy. Proces konsolidacji Lewicy zostanie rozpoczęty formalnie – ogłosił Robert Biedroń cytowany przez Polsat News.

Wcześniej dość głośno mówiło się o ewentualnych planach powołania zupełnie nowego ugrupowania z Rafałem Trzaskowskim. Ten jednak nie kwapi się do organizacji własnych struktur, a w związku z tym, ciężko byłoby sobie wyobrazić silny polityczny sojusz.