0

Biedronka będzie otwarta w niedzielę?! Znaleziono DZIURĘ W PRZEPISACH

Share

Już od lipca niektóre sklepy sieci Biedronka będą mogły być otwarte również w niedzielę! Według informacji „Głosu Wielkopolskiego” część z miejsc zostanie przekształcona w placówki medyczne, co pozwoli na ich działanie przez cały tydzień.

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy popularna sieć znajduje szansę na obejście ograniczeń. Jak podał portal wiadomoscihandlowe.pl 1 lipca akcjonariusze Dino postanowili, aby wpisać do statutu spółki nowe obszary działalności. Mowa o wypożyczalni i dzierżawie sprzętu rekreacyjnego, sportowego oraz działalność obiektów kulturalnych.

Umożliwienie ewentualnego podjęcia dodatkowych działalności przez spółkę w przyszłości, jeżeli zarząd spółki uzna to za uzasadnione biznesowo – możemy przeczytać w uzasadnieniu uchwały.

Do podobnych działań przygotowuje się także sieć Biedronka. Według nieoficjalnych informacji „Głosu Wielkopolskiego” dyskonty mają otrzymać nowe możliwości „placówek medycznych”.

Do 25 dnia miesiąca otrzymujemy grafiki na przyszły miesiąc. Według kalendarza handlowca, w lipcu nie są przewidziane żadne niedziele handlowe. Tymczasem, w niektórych Biedronkach w Polsce zaplanowano grafiki na wszystkie niedziele lipca – tłumaczy anonimowy pracownik sieci.

 

Źródło: Głos Wielkopolski / WiadomosciHandlowe.pl