0

Biedronka otworzy się w niedziele? Pracownicy protestują! “To łamanie prawa”

Share

Sklepy Biedronki będą otwarte w niedzielę niehandlową? Pracownicy sieciówki buntują! “To łamanie prawa”.

W 2018 roku polski rząd wprowadził zakaz handlu w niektóre niedziele. Teraz ten zakaz obejmuje prawie wszystkie niedziele. Przedsiębiorcy jednak nie chcą z tym się pogodzić.

Jak ostatnio przekazał serwis wiadomoscihandlowe.pl, “pracownicy Biedronki z różnych regionów Polski mieli dowiedzieć się o pracy w najbliższą, niehandlową niedzielę od swoich przełożonych”.

To, że sklepy się otworzą w niedzielę, jest już pewne. Na pewno nie jest to fake news. Dostałam nawet maila od SOM-a, który prosi o wsparcie, gdyż w sklepie, który ma być otwarty jako czytelnia, nie ma załogi – powiedziała Anna Gonera, skarbnik NSZZ „Solidarność” w Biedronce, w rozmowie z portalem.

Przedstawiciele sieci nie komentują tej sprawy, a pracownicy buntują. Jak podaje Money.pl, pracownicy jednego ze sklepów Biedronki zapowiadają protest.

Stanowczo sprzeciwiamy się pracy w niedziele niehandlowe. Jeżeli zarząd firmy JMP [Jeronimo Martins Polska – przyp. red.] postanowi otworzyć sklepy w niedziele ustawowo wolne od handlu, nasz zespół postanowi przystąpić do protestu – czytamy w komunikacie pracowników. (Money.pl).

Mimo zakazu handlu w niedziele przedsiębiorcy znaleźli kolejny sposób na legalny handel w niedziele. Ostatnio niektóre sieci otworzyły w sklepach kluby czytelnika czy wypożyczalnie rowerów.

Sama Biedronka na razie milczy, wciąż nie odpowiedziała na nasze pytania w sprawie otwarcia sklepów w niedziele, ale pracownicy informują, że już wiedzą, iż niektóre sklepy zostaną otwarte w najbliższy weekend, tj. 6 i 7 sierpnia – przekazuje Money.pl.