0

Biedronka otworzy się w NIEDZIELĘ?! Znaleziono sprytny sposób

Share

Biedronka będzie czynna w niedzielę? “Na pewno nie jest to fake news”. Sieć jednak nie komentuje doniesień.

W 2018 rząd wprowadził zakaz handlu w niektóre niedziele, a od 2020 zakaz obejmuje prawie wszystkie niedziele. To miało pomóc właścicielom małych sklepików. Mimo zakazu, przedsiębiorcy podobnie znaleźli kolejny sposób na legalny handel w niedziele.

Pracownicy Biedronki z różnych regionów Polski mieli dowiedzieć się o pracy w najbliższą, niehandlową niedzielę od swoich przełożonych – podaje serwis wiadomoscihandlowe.pl.

Jak twierdzi Anna Gonera, skarbnik NSZZ „Solidarność” w Biedronce, w rozmowie z portalem „informacja jest pewna”.

To, że sklepy się otworzą w niedzielę, jest już pewne. Na pewno nie jest to fake news. Dostałam nawet maila od SOM-a, który prosi o wsparcie, gdyż w sklepie, który ma być otwarty jako czytelnia, nie ma załogi – dodaje.

Według doniesień już w najbliższą niedzielę Biedronka otworzy 600 sklepów, a w następnym tygodniu dołączy się kolejnych 300.

Pracownicy i kierownicy sklepów do nas dzwonią i przekazują nam informacje, które oni otrzymują za pomocą SMS-ów lub mailowej poczty służbowej. Pojawiały się też firmy zewnętrzne, które instalowały jakieś łącza w sklepach dla tych „placówek medycznych”. To jest już pewne, bo takie wytyczne kierownicy sklepów dostali, że mają planować ludzi do pracy na pierwszą niedzielę sierpnia – powiedział Piotr Adamczak w rozmowie z Radiem Poznań.