0

Bijatyka w programie politycznym! Dziennikarz uderzył posła! Poszło o rozmowy z Władimirem Putinem [WIDEO]

Share

Ależ awantura! Do niecodziennej sytuacji doszło w ukraińskim programie „Wolność słowa”. Jeden z obecnych w studiu dziennikarzy Jurij Butusow nie wytrzymał i uderzył polityka Nestora Szufrycza. Poszło o rozmowy z Putinem.

W ostatnim wydaniu programu emocje około wojenne sięgnęły zenitu. Dyskutowano bowiem o potencjalnej inwazji Rosji na Ukrainę. W studiu obecni byli między innymi były prezydent Petro Poroszenka i były premier Arsenij Jaceniuk, ale również Nestor Szufrycz, jeden z członków opozycyjnej partii Platforma Opozycyjna – Za Życie, a przeszłości minister za rządów Wiktora Janukowycza.

Szufrycz w pewnym momencie programu powiedział, że nigdy nie nazwie Władimira Putina mordercą, ponieważ pewnego dnia „być może będzie musiał z nim negocjować”.

Słowa Szufrycz wywołały awanturę

Słowa prorosyjskiego polityka wywołały ogromne oburzenie. Wściekłości nie krył między innymi dziennikarz Jurij Butusow, który stwierdził, ze w programie występują:

Pajace, którzy dostali za dużo czasu – powiedział.

To bardzo smutne, że właśnie teraz, w tak trudnym momencie, nasi ludzie, wszyscy ludzie, którzy chronią nasz kraj, są zmuszeni do wysłuchiwania żenującej retoryki tych dwóch zdrajców – dodał.

Gdy Szufrycz chciał ponownie zabrać głos, Butusow, poszedł i uderzył go w twarz. Pięści poszły w ruch, ale dziennikarz i polityk zostali rozdzieleni przez pozostałych gości programu.