0

Bochenek za 10-20 złotych? Cena za chleb będzie horrendalna

Share

Niedługo zabraknie nam na chleb?! Już za chwilę bochenek będzie kosztować co najmniej 10 złotych!

Ceny w Polsce nadal idą do góry. Drożeją nie tylko produkty spożywcze, a również paliwa, mieszkania, odzież i obuwie czy nawet usługi. Ostatnio Polacy masowo zaczęli wykupywać cukier, z obawy, że niedługo bardzo zdrożeje. Mimo to, że producenci zapewniają, że jest go pod dostatkiem, w sklepach są braki.

W związku z horrendalną drożyzną za chwile pójdą do góry ceny na takie podstawowe produkty jak m.in. chleb. W rozmowie z “Wirtualną Polską” poseł Marek Sawicki stwierdził, że już nie długo za bochenek będziemy musieli wydać co najmniej 10 zł.

Sytuacja na rynku chleba może być bardzo nieciekawa. Pytanie, czy chleb będzie za 10 zł czy za 20 zł, jest pytaniem kompletnie retorycznym, dlatego, że dzisiaj już nie ma standardowych bochenków, jak w latach 80. […] Z pewnością chleb już jest droższy niż rok temu i proszę zwrócić uwagę, że skoro cukier w takim szalonym tempie podrożał, to ja nie spodziewam się, żeby mięso i chleb zachowywały się na rynku po żniwach czy po wakacjach inaczej, żebyśmy mieli nagle spadek cen – powiedział Sawicki.