0

Bogusław Linda OSTRO o Kościele! „Rozpie***ył nasz kraj”

Share

Bogusław Linda udzielił wywiadu Małgorzacie Domagalik w programie „Niech gadają” na kanale sportowym. Aktor w ostrych słowach wypowiedział się o roli Kościoła w Polsce. „Rozpie***ył nasz kraj” – stwierdził.

Rozmowa z Bogusławem Lindą w programie „Niech gadają” na Kanale Sportowym dotyczyła  wielu współczesnych tematów, między innymi związanych z patriotyzmem i wiarą. Linda stwierdził w momencie, że uważa się za patriotę, chociaż twierdzi on, że wiele osób może mieć odmienne zdanie.

Jestem patriotą, bo staram się zobaczyć ten kraj, zarówno historycznie, od zaborów, rozbiorów, średniowiecza, katolicyzmu, który wszedł w którymś momencie i rozpie***ył nasz kraj, czyli od Wazów, aż do teraz, i do tego co złego zrobił z nami Kościół, jak rozwalił ten naród w ogóle – powiedział.

Kościół utrzymuje głupotę w tym kraju

Linda twierdzi, że Kościół jest narzędziem do kontroli społeczeństwa.

Jak długo nie można było tłumaczyć Biblii… A po co tłumaczyć, jak ludzie zaczną czytać i rozumieć, o czym jest? Lepiej mówić po łacinie msze, prawda? Dlaczego ludzie mają wiedzieć, że wcześniej nie było piekła, tylko wymyślono to po to, by sprzedawać odpusty? Kościół utrzymuje głupotę w tym kraju, niestety, jest mi przykro z tego powodu – stwierdził.

Jednocześnie aktor uważa siebie za osobę wierzącą.

Jednocześnie myślę, że wierzę w Boga, jakikolwiek i gdzie jest. Ale nie odbieram tego Boga ani Hindusom, ani Afrykanom, bo wydaje mi się, że Bóg jest wszędzie, że widzimy go na przykład w miłości, ale nie w Kościele – powiedział popularny aktor.

Źródło: Kanał Sportowy