0

Bolesna zemsta Łukaszenki na Polakach! Prezydent Białorusi zaleje nas nielegalnymi imigrantami?

Share

Otworzymy nasze granice i wyślemy ich do was – mówił kilka tygodni temu prezydent Aleksander Łukaszenka do litewskich władz, które usilnie starały się zaprezentować negatywne stanowisko wobec działań polityków na Białorusi. Okazuje się, że słowa głowy państwa powoli zaczynają nabierać realności i uderzają także w Polskę.

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwie grupy nielegalnych migrantów, które przekroczyły polsko-białoruską granicę wbrew przepisom. Zatrzymani to obywatele Afganistanu – poinformowała w piątek Straż Graniczna.

Według wstępnych informacji wiadomo, że grupa starała się przedostać poprzez tzw. zieloną granicę. Do tej pory, takie działania bardzo często były zatrzymywane jeszcze po stronie Białorusi, teraz jednak „dziwnym trafem” tamtejsza straż nie reagowała.

Kilka kilometrów od granicy funkcjonariusze SG zatrzymali grupę 11 cudzoziemców (6 mężczyzn w wieku od 15 do 49 lat oraz 5 kobiet od 9 do 47 lat). Okazało się, że byli to obywatele Afganistanu, którzy pieszo przeszli przez zieloną granicę. Po wykonaniu niezbędnych czynności w obecności tłumacza, cudzoziemcy decyzją sądu zostali umieszczeni w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców w Kętrzynie i w Białymstoku – podano w komunikacie.

Jeśli słowa Prezydenta Łukaszenki faktycznie zostaną wcielone w życie, to można się spodziewać, że w najbliższych tygodniach wielokrotnie będziemy słyszeć o tego rodzaju incydentach.