0

Bosak BEZ LITOSo Niedzielskim! „Jest GROŹNY, nie zarządza, prowadzi krucjatę”

Share

Minister zdrowia Adam Niedzielski wykorzystuje tragedię ludzką, by zaatakować osoby, które nie chcą przyjąć „dobrowolnej” szczepionki. Perfidną postawę Niedzielskiego skomentował w ostrych słowach poseł Krzysztof Bosak.

Austriackie media podały, że lekarka Lisa-Maria Kellermayr popełniła samobójstwo. Twierdzą oni, że powodem tej tragedii, były ponoć działania tzw. środowisk antyszczepionkowych.

Lekarka miała zostawić list pożegnalny. Policja oczywiście nie chce ujawniać ich treści. Austriacki minister zdrowia Johannes Rauch nie ma jednak wątpliwości, że chodzi o groźby śmierci ze strony tzw. antyszczepionkowców.

– Ta nienawiść musi się wreszcie skończyć. Groźby śmierci wobec Kellermayr i jej pracowników były brutalną rzeczywistością – mówił Rauch.

Niedzielski atakuje osoby nie chcące się szprycować

Minister Zdrowia zdecydował się zabrać głos nt. wydarzeń w Austrii i przy okazji zaatakował osoby, które nie pieją z powodu jego decyzji.

– Ta śmierć dobitnie pokazuje, że tzw. ruchy antyszczepionkowe to nie jest kwestia jakiejś większej idei. Zaprzeczanie zdrowemu rozsądkowi to mniej groźna strona tych grup. Dziś widzimy mroczniejszą stronę – powiedział Niedzielski.

Krzysztof Bosak komentuje

„Minister Niedzielski jest groźny nie tylko dlatego że jest tendencyjny, zamknięty na realną dyskusję i na argumenty. Jest groźny dlatego, że on nie tyle zarządza, co prowadzi swego rodzaju krucjatę. Dlatego powinien zostać odsunięty od kierowania OZ. Emocje utrudniają dobry osąd” – napisał ostro Bosak.