0

Bosak OSTRO o wiceministrze PiS! „Wygłupił się- taka osoba nie powinna pracować w rządzie”

Share

„W związku ze sprawą zanieczyszczenia Odry żądamy dymisji w pierwszej kolejności wiceministra infrastruktury Grzegorza Witkowskiego, który w Cigacicach wygłupił się i pokazał skrajną nieodpowiedzialność; taka osoba nie powinna pracować w rządzie”– powiedział ostro Krzysztof Bosak.

Na konferencji prasowej przed Ministerstwem Infrastruktury Bosak stwierdził, że Konfederacja żąda wyciągnięcia konsekwencji politycznych wobec polityków odpowiadających za gospodarkę wodną i tragedię na Odrze.

– Nie informowano o tym, co się dzieje, działania podejmowane przez władze naszego państwa były opieszałe, nie przekazano obywatelom komunikatów, próbowano zamieść sprawę pod dywan. A w tej chwili próbuje się odsunąć od siebie odpowiedzialność, dymisjonując urzędników (…). To politycy muszą ponieść konsekwencje – zauważył.

Przedstawiciele rządu odpowiedzialni za wody w Polsce według posła zaprzeczali sami sobie.

– Nie może być tak, że jednego dnia sprawa jest bagatelizowana, następnego dnia okazuje się, że sprawa jest bardzo poważna. Nie może być tak, że jednego dnia wiceminister infrastruktury odpowiedzialny za gospodarkę wodną zapowiada, że wejdzie do Odry, że się rozbierze, że ona jest bezpieczna, że można tam przyprowadzać dzieci, a następnego dnia Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła ostrzeżenia, że nie wolno zbliżać się do rzeki – powiedział Bosak.

Odpowiedzialność sie rozpływa

Bosak zauważył, że obecnie odpowiedzialność za sytuację na Odrze jest rozproszona między dwa resorty – Ministerstwo Środowiska i Ministerstwo Infrastruktury.

– Gdy za jedną sprawę odpowiada kilka pionów w rządzie, kilka państwowych instytucji, ostatecznie nie odpowiada nikt – powiedział polityk.

– Za ten chaos w państwie odpowiedzialność ponosi rząd (…), żądamy dymisji w pierwszej kolejności wiceministra Grzegorza Witkowskiego, który wygłupił się, pokazał jakąś skrajną nieodpowiedzialność podczas tej konferencji (w Cigacicach), informował o rzeczach do których nie ma jeszcze rzetelnej informacji, np. władze państwowe czy szef Wód Polskich informują, że czekają na wyniki próbek wody, na wyniki testów, a on informuje, że jest bezpiecznie, to jest rażąca nieodpowiedzialność, taka osoba nie powinna pracować na kierowniczym stanowisku w rządzie – dodał.

Ugrupowanie domaga się też wyjaśnienia, jaki jest zakres odpowiedzialności wiceministra infrastruktury Marka Gróbarczyka, ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz minister klimatu i środowiska Anny Moskwy.