0

BRAWO! 7 krajów rezygnuje z obostrzeń covidowych! Będą traktować COVID-19 jak grypę

Share

Wielka Brytania, Holandia, Austria, Szwajcaria, Portugalia, Norwegia i Dania – co łączy te kraje? We wszystkich rządy postawiły zrezygnować z restrykcji covidowych. Swoją decyzję tłumaczą szybko spadającą liczbą zakażeń koronawirusem.

W każdym z krajów wychodzenie z pandemii wygląda trochę inaczej jednak wszystkie je łączy fakt, iż politycy wraz z „korona ekspertami” postanowili zdecydowanie poluzować ograniczenia nałożone na społeczeństwo.

W większości już teraz bądź w przeciągu kilkunastu dni z obiegu zniknął certyfikaty covidowe, które wymagane były w miejscach takich jak restauracje, puby, kina, teatry czy siłownie. Co więcej nie wymagany będzie także negatywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Najbardziej liberalna jest Szwajcaria, która wprowadziła zmiany praktycznie z dnia na dzień. W obiegu pozostało jedynie ograniczenie w postaci maseczek ochronnych, które należy nosić w środkach transportu publicznego oraz placówkach medycznych. Do kraju można przyjechać bez paszportu szczepionkowego. W przypadku posiadania pozytywnego wyniku testu samoizolacja trwać będzie 5 dni.

Przypomnijmy, że kilka dni temu minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że w Polsce ewentualne luzowanie ograniczeń covidowych możliwe będzie nie wcześniej niż w połowie marca.

Źródło: Polsat News