0

BRAWO! Europa się BUDZI! „Konwój wolności” zmierza do Paryża

Share

Tej siły nikt nie powstrzyma! Już nie tylko Kanada, ale także Francja za chwilę zostanie zablokowane przez tzw. „konwój wolności”. Do Paryża zmierzają przeciwnicy restrykcji składający się z kierowców ciężarówek, motocyklistów oraz właścicieli prywatnych samochodów.

Jak poinformowano w niezależnych francuskich mediach uczestnicy protestu chcą dostać się do stolicy, aby zablokować jej funkcjonowanie. Jest to działanie na wzór znany z Ottawy, gdzie od kilku dni „konwój wolności” blokuje miasto.

Francuscy motocykliści wyruszyli w środę m.in.: z Nicei, Perpignan i Bayonne, by w piątek dotrzeć do Paryża. W czwartek zaplanowano wyjazdy kierowców m.in.: z Brestu, Quimper, Strasburga, Lille, Cherbourga, Tarbes, Foix, czy Carcassonne.

Jak informuje redakcja telewizji France 3 uczestnicy komunikują się za pomocą grupy na Facebooku „Le convoy de la liberte” mającej 290 tysięcy członków oraz na komunikatorze Telegram, gdzie zapisanych jest 20 tysięcy osób.

Protestujący domagają się natychmiastowego odzyskania wolności obywatelskiej oraz podstawowych praw. Blokada Paryża zaplanowana jest na 14 lutego, kiedy to w mieście pojawią się największe siły „konwoju wolności”.

Szef MSW Gerald Darmanin ostrzegł we wtorek, że nie dopuści do blokady stolicy Francji. Policja i służby śledzą trasy przejazdów konwojów – podało francuskie MSW.

Źródło: France 3