0

BRAWO! Gwiazdy sportu PRZECIW segregacji sanitarnej! Kupią bilety niezaszczepionym kibicom

Share

Cole Beasley i Reid Ferguson to w ostatnich godzinach bohaterowie wszystkich grup sprzeciwiających się segregacji sanitarnej. Gwiazdy zespołu Buffalo Bills sprzeciwili się decyzji drużyny o wpuszczaniu na trybuny wyłącznie zaszczepionych fanów.

Zespół Buffalo Bills występujący w amerykańskiej NFL jako jeden z pierwszych w lidze zdecydował się na segregację sanitarną swoich kibiców. Od teraz na trybunach mogą pojawić się wyłącznie osoby, które posiadają dowód zaszczepienia.

Z taką decyzją klubu nie zgodzili się wspomniani Beasley i Ferguson. Obydwaj zaoferowali pomoc swoim fanom. Jeśli ci zdecydują się dopingować zawodników w meczach wyjazdowych, zawodnicy zapłacą za ich bilety.

Słyszę Cię bracie. Jeśli w tym roku uda Ci się dotrzeć na mecz wyjazdowy, to bilety są na mój koszt – napisał na twitterze Ferguson.

Do tej pory tylko 4 drużyny NFL zdecydowały się na wprowadzenie obowiązku szczepień. Są to: Seahawks, Raiders, Saints i Bills.

Nie jestem ani przeciw, ani za szczepieniami. Jestem „pro-choice”. W związku z tym, problemem jest zatajanie informacji przed graczami, aby gracz mógł zostać nakłoniony w kierunku, który może nie być dla niego wygodny – mówił w lipcu tego roku Cole Beasley.

Kiedy mamy do czynienia ze zdrowiem i bezpieczeństwem zawodnika, powinna istnieć pełna przejrzystość dotycząca informacji, które są kluczowe w procesie podejmowania decyzji – dodał.

Co warto podkreślić, w sierpniu zawodnik został ukarany grzywną przez władze NFL za łamanie protokołu covidowego.

 

Źródło: The-Sun.com