0

BRAWO! Jest kolejny kraj, który rezygnuje z restrykcji covidowych! Decyzja z dnia na dzień

Share

Już nie siedem, a osiem państw znajduje się na liście tych, które zdecydowały się na zniesienie większości restrykcji związanych z koronawirusem. Jak podała agencja STA na taki krok zdecydował się rząd Słowenii.

Jak poinformowano od teraz zagraniczni turyści, którzy chcą przyjechać na Słowenię nie będą musieli przedstawiać certyfikatu covidowego, ani też posiadać negatywnego wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Co naturalne przepisy dotyczyć będą także życia codziennego. Paszport szczepionkowy nie będzie potrzeby, aby wejść do restauracji, zameldować się w hotelu czy też wykupić bilet na wydarzenie sportowe lub kulturalne. Lokale gastronomiczne będą mogły funkcjonować w nocy, ponieważ zniesiona zostanie godzina policyjna.

Podobnie jak w przypadku kilku krajów Europy zachodniej, również w Słowenii maseczki obowiązywać będą wewnątrz budynków administracji publicznej oraz innych miejscach publicznych.

Decyzja podjęta została w związku ze znaczącym spadkiem nowych zakażeń. Według agencji DPA w ciągu ostatniego tygodnia średnia wyniosła 4248 osób na 100 tysięcy mieszkańców.