1

BRAWO! Kolejna klęska ZAMORDYZMU SANITERNEGO! Brak maseczki w aptece NIE JEST wykroczeniem!

Share

Brak maseczki w aptece nie jest wykroczeniem – taki wyrok wydał sąd w Giżycku ws. domniemanego naruszenia prawa przez mężczyznę, który nie posiadał na sobie maski zakrywającej nos i usta.

Jak informuje profil facebookowy Ruchu Narodowego, do sytuacji doszło we wspomnianym Giżycku. Klient apteki nie zastosował się do zasady zakrywania ust i nosa przez co nie został obsłużony, a sprawa trafiła na drogę sądową.

Po długim procesie sąd uznał jednak, że obowiązek noszenia maseczki w aptece jest niewłaściwy.

Wprowadzenie Rozporządzeniem Rady Ministrów obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki nie mieści się w zakresie upoważnienia ustawowego i narusza zapisy Konstytucji RP – uzasadniono.

Wyrok sądu w Giżycku to kolejna już sprawa, która jasno wskazuje, że wprowadzane przez rząd PiS obostrzenia i restrykcje były nielegalne. Kilkukrotnie informowaliśmy już o sprawach wygrywanych przez przedsiębiorców, których biznesy były zamykane ze względu na „zagrożenie epidemiczne”. Teraz okazuje się, że również nakaz zakrywania ust i nosa jest niezgodny z Konstytucją RP i nie mógł być wprowadzany za pomocą rozporządzenia.