0

Brawo! Kolejny kraj rezygnuje z obostrzeń! „Pandemia jest pod kontrolą”

Share

Od 1 października przestanie obowiązywać limit osób w restauracjach, kawiarniach i brach, na rodzinnych uroczystościach oraz w przestrzeniach publicznych – poinformował portugalski rząd.

Władze zapowiedziały, że oprócz wspomnianego luzowania obostrzeń otwarte zostaną także, dotychczas zamknięte, kluby oraz dyskoteki. Nie będą mogły wchodzić tam jednak osoby, które nie będą posiadały certyfikatu zaszczepienia.

Koniec z restrykcjami i limitami dla restauracji, i koniec z obowiązkiem okazywania certyfikatu w rejestracjach – mówił premier Portugalii Antonio Costa.

Jednocześnie podkreślono, że w części miejsc nadal obowiązkowe będą maseczki. Trzeba je będzie nosić podczas np. odwiedzin w szpitalach, domach opieki, w transporcie publicznym oraz sklepach i centrach handlowych.

Wchodzimy w okres, gdzie większość obostrzeń znika, teraz odpowiedzialność spada na każdego z nas. Nie możemy zapomnieć, że pandemia się nie zakończyła. Możemy uznać, że jest pod kontrolą, 85 proc. społeczeństwa jest zaszczepione, ale ryzyko pozostało – wyjaśnił premier.

Pomimo zmian w obostrzeniach wjazd do Portugalii nadal będzie ograniczony. Osoby podróżujące będą musiały przedstawić certyfikat zaszczepienia bądź negatywny wynik testu.

 

Źródło: Polsat News