0

Brawo! Kolejny kraj wraca do NORMALNOŚCI! Nie będzie paszportów i limitów zgromadzeń

Share

Nadszedł czas otworzyć Szwecję – powiedziała Magdalena Andersson zapowiadając zniesienie wszystkich obowiązujących w kraju koronarestrykcji. Decyzja wejdzie w życie 9 lutego bieżącego roku.

Według informacji przedstawionych przez premier Szwecji w kraju przestaną obowiązywać między innymi certyfikaty covidowe oraz limity zgromadzeń.

Mamy lepszą wiedzę na temat wirusa, poprawiła się sytuacja w służbie zdrowia oraz wzrosło tempo szczepień – podkreśliła Andersson.

Decyzja związana jest z wnioskiem złożonym przez Dyrektor Urzędu Zdrowia Publicznego. Karin Tegmark Wissel poprosiła rząd, aby COVID-19 został usunięty z listy chorób zagrażających społeczeństwu.

Rozprzestrzenianie się koronawirusa utrzymuje się na wysokim poziomie, ale stało się jasne, że pandemia zmieniła charakter. Zakażenie Omikronem powoduje łagodniejsze objawy – tłumaczyła Tegmark Wisell.

W życiu pozostają jedynie dwa zalecenia. Od 9 lutego osoby, które mają objawy chorobwe powinny pozostać w domach. Osoby niezaszczepione powinny unikać dużych zgromadzeń ludzi.

Źródło: Polsat News