0

BRAWO! Kolejny kraj znosi restrycje covidowe. Kiedy zrobi to Polska?

Share

Przenosimy rządową odpowiedź na COVID w nową fazę – zapowiedział minister zdrowia Irlandii Północnej, Robin Swann. Kraj ten całkowicie rezygnuje z covidowych ograniczeń, które obowiązywały od kilkunastu miesięcy.

Polityk podkreślił, że decyzja została podjęta we współpracy z ekspertami oraz szefami innych ministerstw. Sytuacja w kraju jest na tyle stabilna, że decyzja może być wprowadzona w życie niemal natychmiast.

Biorąc pod uwagę mniejsze ryzyko ze strony wariantu Omikron, możemy odejść od nadzwyczajnych ram prawnych w stronę nowego podejścia, w którym dokonywanie bezpieczniejszych wyborów jest osadzone w naszym codziennym życiu – podkreślił Swann.

Oznacza to, że już od 15 lutego w kraju nie będzie obowiązku noszenia maseczek w miejscach publicznych. Do kosza trafiają także paszporty covidowe, których nie będzie trzeba pokazywać między innymi w klubach nocnych.

Zmiana dotyczy także ograniczeń ilości osób, które mogły spotykać się w domach prywatnych. Takowe limity nie będą już miały miejsca.

Źródło: Rzeczpospolita