4

BRAWO! Kolejny kraj znosi WSZYSTKIE OBOSTRZENIA! Będą traktować COVID-19 jak grypę

Share

Wszystkie restrykcje koronawirusowe w Danii zostaną zniesione od 1 lutego – informują duńskie media, które miały dotrzeć do maila wysłanego przez tamtejszego ministra zdrowia Magnusa Haunicke.

Jak twierdzą dziennikarze telewizji TV2 już niedługo ogłoszone zostanie zniesienie obowiązku okazywania certyfikatu szczepiennego oraz noszenia maseczek. Zupełnie normalnie funkcjonować mają kluby nocne.

Nieoficjalnie mówi się, że ekspercka komisja epidemiczna pracująca przy rządzie miała rekomendować, aby infekcję COVID-19 przestać traktować jako „krytyczną chorobę zagrażającą społeczeństwu”, a po prostu jako „sezonową grypę”.

Do końca lutego pozostać ma jedynie obowiązek kwarantanny oraz testów na Covid-19 dla wjeżdżających do Danii niezaszczepionych osób.

Duńska Agencja Kontro Chorób Zakaźnych wydała ocenę na podstawie której stwierdzono, iż za kilka tygodni w Danii zakończy się epidemia koronawirusa. Związane jest to z faktem uzyskania odporności zbiorowej. Według ekspertów większość obywateli przechorowała COVID-19 lub została zaszczepiona.

Źródło: TV2