0

BRAWO! Szumowski przed sąd! Prokuratura wszczęła śledztwo ws. byłego ministra zdrowia

Share

To już pewne! Prokuratura zajmie się byłym ministrem zdrowia prof. Łukaszem Szumowskim. O zawiwadomieniu poinformował znany społecznik Grzegorz Płaczek z fundacji Nowe Spektrum.

Jak poinformowano, sprawą Szumowskiego zajmie się Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga Południe. Śledztwo wszczęte zostało 15 marca i dotyczy przekroczenia uprawnień.

Przekroczenia uprawnień w dniu 01.03.2022 r. w Narodowym Instytucie Kardiologii im. Stanisława Wyszyńskiego w Warszawie przez funkcjonariusza publicznego, poprzez przymuszanie podległego personelu do poddania się szczepieniom przeciwko wirusowi Covid-19 pod groźbą utraty pracy, działając tym samym na szkodę pracowników w/w Instytutu – czytamy w komunikacie.

Naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego w Narodowym Instytucie Kardiologii im Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych tj. o czyn z art. 222 § 1kk. – dodano.

W sprawie chodzi o interwencję poselską z udziałem Grzegorza Brauna. Ta odbyła się w placówce kierowanej przez Łukasza Szumowskiego.

To jest światełko w tunelu, prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie prof. Szumowskiego i zbada to, czy przymusza personel do szczepienia i czy jest to zgodne z prawem. Poseł Grzegorz Braun, niezależnie czy się go lubi, czy nie, jest demokratycznie wybranym posłem. Był tam i pełnił swoje obowiązki, czyli próbował się dowiedzieć, dlaczego prof. Szumowski zmusza swoich pracowników do tego, żeby się zaszczepili – mówił Grzegorz Placzek.

 

Źródło: Tarnogorski.info