18

Brazylia będzie kupować TANIE PALIWO z Rosji! Bolsonaro: „Diesel po znacznie niższej cenie”

Share

Brazylia jest bliska porozumienia w sprawie zakupu znacznie tańszego oleju napędowego z Rosji – ogłosił prezydent Brazylii Jair Bolsonaro, komentując ustalenia do jakich doszło po ostatnich rozmowach z Władimirem Putinem.

Jak zapewnił polityk w trakcie przemówienia do tłumu zgromadzonego przed swoją rezydencją, już niedługo obywatele Brazylii będą mogli otrzymać zdecydowanie tańszy produkt.

Teraz jest prawie pewne, że będzie porozumienie o zakupie przez nas (paliwa typu) diesel z Rosji po znacznie niższej cenie – stwierdził.

Pierwsze dostawy powinny przybyć do kraju w ciągu dwóch miesięcy i doprowadzić do obniżenia cen na stacjach benzynowych – dodał.

Warto wspomnieć, że w ostatnich tygodniach notowania Bolsonaro spadły, właśnie w związku z wysokimi cenami paliw. Zdarzają się sondaże, w których ustępuje on lewicowemu kandydatowi Luizowi Inacio Luli da Silvie, który rządził krajem w latach 2003-2010.

Warto przypomnieć, że to nie jedyna umowa handlowa między Brazylią i Rosją. W czerwcu do kraju przybyły bowiem, zamówione przez brazylijskie ministerstwo rolnictwa, nawozy.

Źródło: CNN