0

Brazylijskiemu piłkarzowi grozi wiele lat więzienia. Renan Victor zabił człowieka

Share

Renan Victor da Silva zabił człowieka, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu. Jeszcze niedawno grał w finale Klubowych Mistrzostw Świata. Teraz grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.

Renan Victor da Silva to brazylijski piłkarz. Sportowiec był uważany za jednego z najlepszych defensorów młodego pokolenia w kraju. W 2019 roku został mistrzem świata U-17. W grudniu 2021 grał w finale Klubowych Mistrzostw Świata w barwach Palmeiras przeciwko Chelsea Londyn. Teraz klub rozwiązał z nim kontrakt z powodu jego udziału w wypadku samochodowym, w wyniku którego zginął 38-letni mężczyzna.

Do tragedii doszło pod koniec lipca. 20-letni sportowiec kierował pojazdem pod wpływem alkoholu, nie mając przy sobie prawa jazdy. W pewnym momencie auto na przeciwny pas i uderzyło w jadącego z naprzeciwka motocyklistę. Niestety 38-latek nie przeżył wypadku.

Młody obrońca odmówił poddania się badaniu alkomatem, jednak sam potwierdził policji, że spożywał alkohol tamtej nocy. 20-latek został aresztowany, jednak opuścił areszt po tym, jak jego bliscy spłaciły kaucje w wysokości 50 tysięcy dolarów. Teraz grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.