0

Broń ratuje życie! 80-latek załatwił bandytę jednym strzałem [WIDEO]

Share

Broń ratuje życie! 80-letni właściciel sklepu własnoręcznie załatwił bandytę z karabinem, który to próbował go obrabować. Sprzedawca w pewnym momencie chwycił za broń i udaremnił napad jednym celnym strzałem.

Departament Szeryfa Hrabstwa Riverside poinformował, że zgłoszenie o próbie napadu z bronią wpłynęło w niedzielę 31 lipca około godz. 2.47.

Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu. Na nagraniach widać młodego ciemnoskórego mężczyznę w kominiarce i z bronią w rękach wchodzącego do sklepu Norco Market & Liquor. W rękach trzyma karabin skierowany w stronę stojącego za ladą właściciela. 80-latek jednak nie przestraszył się i sięgnął po swoją broń i jednym strzałem udaremnił napad. Trafił bandytę w rękę, a ten natychmiast uciekł z krzykiem z miejsca zdarzenia.

Z kolei na drugiej kamerze jak postrzelony bandyta wybiega z krzykiem i ładuje się do Suv-a. Napastnik wykrzykiwał „odstrzelił mi rękę”.

– Legalnie uzbrojony członek naszej społeczności zapobiegł brutalnej zbrodni i zapewnił sobie bezpieczeństwo, będąc jednocześnie skonfrontowanym z wieloma uzbrojonymi podejrzanymi – zaznaczyło biuro szeryfa.

W rozmowie z CNN właściciel sklepu, który chce pozostać anonimowy, relacjonował, że widział uzbrojonego mężczyznę zbliżającego się do sklepu już chwilę zanim wszedł on do środka.

Władze podały później, że jeden z podejrzanych został zlokalizowany w szpitalu w południowej Kalifornii. Miał ranę postrzałową. Znajduje się on w krytycznym, ale stabilnym stanie i wciąż jest hospitalizowany. Po wyjściu ze szpitala trafi do więzienia.

Ta sytuacja miała tylko możliwość, bo starszy mężczyzna mógł mieć broń i walczyć o swój dobytek. Jakby nie miał broni musiałby robi wszystko czego zażądałby bandyta.

Nagranie poniżej.