0

Brutalny mord na byłym premierze Polski i jego żonie! Oskarżeni mogą opuścić areszt

Share

W procesie dotyczącym morderstwa premiera Piotra Jaroszewicza i jego żony Alicji są troje oskarżonych. Dwaj z nich mogą opuścić areszt.

 

Przypomnijmy, do napadu na posesję Piotra Jaroszewicza i jego żony Alicji doszło w nocy z 31 sierpnia na 1 września 1992 roku. W sprawie oskarżono Roberta S., Marcina B. i Dariusza S., członków tzw. gangu karateków, który w latach 1993-1995 dokonali kilkudziesięciu brutalnych napadów rabunkowych w całym kraju. Według prokuratury Robert S. miał zamordować małżeństwo. Dariusz S. i Marcin B. oskarżeni o współudział w zbrodni.

Teraz się okazuje, że Sąd Okręgowy w Warszawie zwalnia z aresztu tymczasowego Roberta S. i Marcina B. zmieniając go na policyjny dozór. Dariusz S. w areszcie odbywa karę w innej sprawie.

Decyzja Sądu Okręgowego w Warszawie oznacza, iż oskarżeni o zbrodnię zabójstwa, w tym jeden z nich o zabicie czterech osób i usiłowanie pozbawienia życia kolejnej osoby, opuszczą areszt śledczy i będą odpowiadali z tzw. „wolnej stopy”. Jest tym bardziej zaskakująca, że sąd wydał ją, mimo że żaden z oskarżonych nie składał wniosku o uchylenie tymczasowego aresztowania, a prokurator złożył do sądu wniosek o przedłużenie tymczasowego aresztowania wobec wszystkich oskarżonych – czytamy w oświadczeniu krakowskiej prokuratury przesłanym do redakcji RMF24.

Katarzyna Płończyk z Prokuratury Okręgowej w Krakowie poinformowała, że Prokuratura planuje „tę decyzję zaskarżyć”.