0

Bunt Dudy przeciw PiS?! To skończy się wetem?

Share

Kontrowersyjna nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji autorstwa PiS trafi do kosza?! Prezydent Andrzej Duda powiedział, co myśli o ustawie.

 

Przypomnijmy, 11 sierpnia PIS najpierw przegrał kilka głosowań. Posłowie związani z Pawłem Kukizem twierdzili, że się pomylili, m.in. w związku z czym złożono wniosek o reasumpcję głosowania. Po przerwie Sejm jednak przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji “lex TVN”, która ogranicza możliwość posiadania mediów przez podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Andrzej Duda jednak rozważa zawetowanie ustawy. Ostatnio prezydent pojawił się w TVP Info, gdzie m.in. mówił o wolności mediów i słowa. Jego zdaniem “lex TVN” jest bardzo kontrowersyjnym rozwiązaniem.

To jest bardzo kontrowersyjne rozwiązanie, które jest niezrozumiałe dla naszych amerykańskich partnerów. Z dwóch względów: po pierwsze ze względu na ochronę własności, do której wiadomo jaki stosunek mają Amerykanie, a po drugie, z uwagi na wartość wolności słowa, która generalnie w USA, generalnie w mediach jest dosyć bezwzględna – powiedział.

Andrzej Duda jednak podkreślił, że repolonizacja mediów nie powinna odbywać się na podstawie przymusu, tylko “na zasadzie rynkowej”.

Po prostu na zasadzie nabycia. Nie przymusowo, na zasadzie, że mamy ustawę i określony termin, co powoduje spadek cen akcji, jeżeli to jest giełdowa spółka – dodał.