0

Bunt w PiS! Kaczyński traci kontrolę nad partią?

Share

Rząd PIS powoli się rozpada? Mimo woli Kaczyńskiego posłowie zagłosowali przeciw Funduszowi Odbudowy. Prezes partii traci kontrole!

We wtorek 4 maja posłowie przyjęli ustawę umożliwiającą uruchomienie europejskiego Funduszu Odbudowy. Projekt poparło 290 posłów, przeciw zagłosowało 33, a 133 parlamentarzystów wstrzymało się od głosu.

Przed głosowaniem przewodniczący klubu PiS Ryszard Terlecki ostrzegał posłów PIS, że jak nie poprą tego projektu, grozi im nawet wyrzucenie z klubu.

Chciałabym powiedzieć panu marszałkowi Ryszardowi Terleckiemu, że koncepcja UE jako Europy Ojczyzn była elementem programu wyborczego PiS. A dzisiejsze głosowanie to realizacja koncepcji zgoła odmiennej, koncepcji UE jako sfederalizowanego superpaństwa – mówiła posłanka PiS, Anna Maria Siarkowska.

20 członków klubu PiS nie poparło Funduszu Odbudowy. Jednak jak informuje Wirtualna Polska, nie ma co liczyć na wyrzucenie wszystkich buntowniczych posłów.

A jak pan to sobie wyobraża? Że Kaczyński pozbędzie się większości w Sejmie? Bądźmy poważni. To tylko strachy na Lachy – powiedział anonimowy poseł związany z PiS podczas rozmowy z wp.pl.