1

Bunt w Radzie Medycznej? 5 „koronaEKSPERTÓW” przeciw segregacji i obowiązkowi szczepień?

Share

Nieformalna grupa trzymająca władzę w Polsce – tak często określało się członków Rady Medycznej przy premierze Mateuszu Morawieckim. Do tej pory zasiadający tam „korona eksperci” byli zwolennikami twardych, zamordystycznych rozwiązań. Teraz okazuje się, że wśród zasiadających tam medyków coś pęka?

Przypomnijmy, Rada Medyczna to organ doradczy, który w realny sposób wpływał na politykę rządu Prawa i Sprawiedliwości. Rekomendacje zasiadających tam „korona ekspertów” były podstawą do wprowadzania kolejnych lockdownów, czy budowania propagandy covidowej w mediach.

W ostatnich dniach, w sieci pojawił się apel sanitarystów Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych w którym to, podpisani tak „korona eksperci” żądali od Mateusza Morawieckiego i Andrzeja Dudy natychmiastowych działań uderzających w społeczeństwa. List podpisało 12 z 17 członków Rady Medycznej.

Pod apelem nie widnieją podpisy: prof. Andrzeja Horbana, prof. Piotra Czauderna, dr Artura Zaczyńskiego, doc. Iwony Paradowskiej-Stankiewicz i prof. Tomasza Laskusa. Czyżby wymienieni członkowie byli przeciwnikami twardych rozwiązań m.in. obowiązku szczepień czy segregacji sanitarnej pracowników? Na to pytanie nie mamy jeszcze odpowiedzi, choć zakładać można, że to jeden z pierwszych przypadków, gdzie Rada Medyczna nie jest jednogłośna w swojej decyzji.

Co może potwierdzać fakt buntu w organie doradczym? Choćby fakt braku obecności na niedawnej konferencji prasowej prof. Andrzeja Horbana, który do tej pory był twarzą lockdownów. Tym razem nie był on obecny przy ogłaszaniu obostrzeń i nie tłumaczył decyzji rządu.