0

Burza po słowach ks. Natanka! „Dziecko z in vitro jest zwierzęciem!”

Share

Ksiądz Piotr Natanek nie daje o sobie zapomnieć. Znany ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi duchowny wywołał kolejną burzę.

 

Ksiądz Piotr Natanek od lat jest znany użytkownikom internetu. W zeszłym roku duchowny nazwał polskich biskupów zdrajcami, którzy w związku z pandemią koronawirusa pozwolili na to, by kościoły opustoszały.

W niedzielę podczas kazania wielkanocnego ksiądz wypowiedział się na temat dzieci in vitro. Nagranie trafiło do sieci. Słowa duchownego oburzyli internautów.

Wiem, że wielu z was oburzą te słowa, ale zapowiadałem, że padną tu ciężkie słowa dotyczące waszego bytu, waszej ludzkiej istoty. Ilu z was przeżyło dramat, kiedy usłyszało wyjaśnienie w naszych orędziach Pana Boga na temat 10 przykazań, z których jasno wynikało, że dziecko poczęte z próbówki poza Bogiem jest produktem, a nie bytem. Nie istotą. Jest zwierzęciem – powiedział.

W 2011 ksiądz Piotr był zawieszony za swoje wypowiedzi. Rok później Rada Stała Episkopatu Polski przestrzegała wiernych, by nie gromadzili się wokół niego, jednak ks. Natanek wciąż działa. Stworzył własne sanktuarium we wsi Grzechynia (woj.małopolskie), gdzie regularnie odprawia msze.