0

Burzokalipsa na polskim niebie! IMGW wydało ostrzeżenia

Share

Burzokalipsa – to pojęcia, które coraz częściej pojawia się w tekstach dotyczących pogody na najbliższe dni. IMGW wydaje kolejne ostrzeżenia meteorologiczne. Burze nie odpuszczą polskiego nieba w najbliższych dniach.

Do północy w woj. śląskim strażacy interweniowali ponad 400 razy. W województwie małopolskim było to ok. 100 interwencji, a dolnośląskim – ponad 70 – czytamy w serwisie Interia.pl.

Od nocy z czwartku na piątek w wielu miejscach kraju rozpoczęły się silne wiatry, które powalały drzewa i łamały gałęzie. Bardzo zła sytuacja była między innymi w powiecie Raciborskim, gdzie ogłoszono alarm przeciwpowodziowy.

Jak zapowiadają meteorolodzy najbliższej nocy na terenie województwa śląskiego, małopolskiego i dolnośląskiego może dojść do opadów gradu i silnego wiatru przekraczającego 70 kilometrów na godzinę. W niektórych miejscach spaść może nawet 25 litrów wody na metr kwadratowy.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Możliwy jest też grad. Synoptycy określają prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznego zjawiska atmosferycznego na 80 procent – zapowiada portal kielce.tvp.pl.