0

But w Białoruskiej armii?! Łukaszenka wystawił Putina…

Share

To może być jedna z największych „niespodzianek” w wojnie Rosyjsko – Ukraińskiej. Jak informują białoruscy opozycjoniści, tamtejsza generalicja odmówiła walki z Ukrainą.

Jako pierwszy informację o buncie w szeregach armii podał Franciszak Wiaczorka. Jak podkreśla, według jego źródeł, już 24 lutego Białoruś miała wspólnie z Rosją zaatakować Ukrainę od północy. Aleksandr Łukaszenka wstrzymał się jednak z decyzją.

Wieczorka twierdzi, że twierdzi, że w momencie przedstawienia planów inwazji, część oficerów zagroziła odejściem ze służby. Co więcej, niektórzy poborowi mieli uciec z Białorusi, aby nie uczestniczyć w ataku.

Podobne informacje przedstawia portal Charter97. Według tamtejszych dziennikarzy, część wojskowych którzy nie chcieli brać udziału w wojnie po stronie Federacji Rosyjskiej, zgłosiła się do tworzonych obecnie formacji międzynarodowych. Według Ukraińców po ich stronie walczy już 200 Białorusinów, a ich liczba stale rośnie.

Przypomnijmy, na chwilę obecną z terenu Białorusi prowadzone są ostrzały rakietowe pozycji na Ukrainie. Wiadomo również, że z tamtejszych poligonów do walki rusza rosyjski sprzęt. Nie stwierdzono jednak bezpośredniej aktywności wojsk białoruskich w walkach.