3

But w PiS przeciwko obowiązkowi szczepień! Minister mówi wprost: „Nie jestem entuzjastą zmuszania kogokolwiek do czegokolwiek”

Share

Obowiązek szczepień dla trzech grup zawodowych: medyków, służb mundurowych i nauczycieli – to podstawowa zmiana, którą ogłoszono w trakcie konferencji prasowej ministerstwa zdrowia. Okazuje się jednak, że decyzja nie jest popierana przez członków rządu Mateusza Morawieckiego.

W rozmowie z Radiową Jedynką głos w sprawie zabrał Przemysław Czarnek. Szef MEiN stwierdził, że jego zdaniem, decyzja o obowiązku jest, mówiąc łagodnie, nie przemyślana.

Trzeba to przedyskutować i trzeba do tego podchodzić racjonalnie – stwierdził.

Nie jestem entuzjastą zmuszania kogokolwiek do czegokolwiek, natomiast jestem absolutnie zwolennikiem przekonywania – dodał.

Polityk stwierdził, że chce aktywnie wspomagać „walkę z koronawirusem”, jednak nie wyobraża sobie, aby zapowiedziany obowiązek szczepień został wprowadzony w taki sposób jak zapowiadano.

Też taką chęć mam. Natomiast wszystkie decyzje muszą być przedyskutowane co do szczegółów. Ja sobie nie wyobrażam, by w ten sposób można było zrobić nawet 10 procentowe braki w kadrze nauczycielskiej, jeśli te 10 procent nie będzie chciało się szczepić – podkreślił.

To trzeba przedyskutować i trzeba do tego podchodzić racjonalnie – podsumował.

Źródło: PolskieRadio.pl