2

Buta Niedzielskiego rośnie! Żąda zwolnienia kurator Barbary Nowak. „Powinno mieć jakąś konsekwencję…”

Share

Decyzja o pozostawieniu małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak na stanowisku to branie na siebie odpowiedzialności za to, jaki wpływ jej wypowiedź może mieć na ludzi, którzy nie podejmą decyzji o szczepieniu – twierdzi Adam Niedzielski.

Minister Zdrowia wyraził wyjątkowo negatywną opinię na temat decyzji resortu edukacji. Przypomnijmy, Barbara Nowak negatywnie wypowiedziała się na temat przymusu szczepień wśród pracowników oświaty. Jej zdaniem, każdy powinien sam podejmować takie decyzje.

Wypowiadanie się urzędników powinno mieć jakąś konwencję – bo to jest urzędnik państwowy, który powinien reprezentować punkt widzenia polityki państwa w danym zakresie. Patrząc z mojej perspektywy, nie wyobrażam sobie, żeby jakiś dyrektor NFZ czy inspektor sanitarny z mojego resortu wypowiadał się na temat polityki edukacyjnej w Polsce, więc to już jest pewnego rodzaju nietakt – stwierdził Niedzielski.

To branie na siebie odpowiedzialności za to, jaki wpływ ta wypowiedź, to zamieszanie, może mieć na ludzi, którzy nie podejmą decyzji o szczepieniu czy o przyjęciu trzeciej dawki czy, w ogóle, szczepieniu się wśród nauczycieli – dodał.

To nie pierwsze polityczne starcie przedstawicieli resortu zdrowia i edukacji. Nie od dziś wiadomo, że minister Czarnek jest przeciwny wprowadzeniu obowiązku szczepień wśród nauczycieli, z czym otwarcie nie zgadza się Adam Niedzielski.

Źródło: Polsat News