0

Były Prezydent oskarżony o ZDRADĘ STANU i finansowanie TERRORYSTÓW!

Share

To może być proces, który wywoła ogromne problemy wewnętrzne w kraju – mówią publicyści komentując sprawę oskarżenia byłego prezydenta Ukrainy, Petro Poroszenko o zdradę stanu i finansowanie działań terrorystów z Ługańskiej i Donieckiej Republiki Ludowej.

Przypomnijmy, w październiku br. prokurator generalna Ukrainy, Iryna Vendiktova poinformowała o szczegółach śledztwa w sprawie tzw. „afery węglowej”. Według prokuratorów niektórzy ukraińscy politycy oraz urzędnicy państwowi byli podejmowali decyzje niezgodne z interesem państwa poprzez m.in. zakup węgla z okupowanych terytoriów Ługańskiej i Donieckiej Republiki Ludowej.

Petro Poroszenko, będący wówczas prezydentem Ukrainy wykorzystał przyznane mu uprawnienia i instrumenty do zerwania kontaktów (red. dostarczanie węgla). A potem na prośbę przedstawicieli Federacji Rosyjskiej zorganizował podpisanie, w imieniu Ukrainy, kontaktów na dostawy węgla z terytoriów okupowanych – stwierdził szef Głównego Wydziału Śledczego SBU, Anatolij Bulicz.

Według śledczych, pieniądze pochodzące z kontaktów węglowych były wykorzystywane przez organizacje terrorystyczne (red. żołnierzy z ŁRL i DRL).

Niemal natychmiast po ogłoszeniu tych informacji rozpoczęła się ogromna burza medialna i polityczna. Petro Poroszenko jest przewodniczącym partii, która jest obecnie trzecią siłą w parlamencie Ukrainy. Niemal pewne jest, że w najbliższych godzinach rozpoczną się liczne demonstracje popierające byłego prezydenta.

Źródło: TSN.ua