0

Celem Putina jest WYELIMINOWANIE Ukrainy z mapy! Dr Sadłowski wprost o planach Kremla

Share

Cel strategiczny nie zmienił się od kilkunastu lat – naczelnym celem jest wyeliminowanie Ukrainy jako państwa, niezależnego bytu politycznego na arenie międzynarodowej – tłumaczy dr Michał Sadłowski, ekspert ds. Rosji i polityki wschodniej.

W rozmowie na antenie Mediów Narodowych dr Sadłowski podkreślił, iż jego zdaniem, celem władz na Kremlu jest całkowita eliminacja Ukrainy jako państwa.

To fiasko, brak opanowania Kijowa, braku możliwości zmiany władzy, Władimir Putin zamienił na próbę wyniszczenia ekonomicznego Ukrainy, co sukcesywnie robi. Pomimo oporu, bohaterskich walk, sytuacja ekonomiczna Ukrainy staje się zła, a nawet bardzo zła i w porównaniu z Rosją, to Ukraina najbardziej traci w tej wojnie. To wojna na zmęczenie Ukrainy i Europy – stwierdza.

Według eksperta, jedyną możliwością pozytywnego rozstrzygnięcia, czyli przegranej wojsk Federacji Rosyjskiej, jest zdecydowane wzmocnienie pomocy wojskowej dla Ukrainy. Znacząco jednak musi zmienić się polityka krajów Zachodu.

Przede wszystkim ważny jest teraz plac boju. Jeżeli Zachód zintensyfikowałby jeszcze bardziej pomoc wojenną, to być może ta ofensywa rosyjska, czy problemy militarne, prestiżowe, gospodarcze Rosji jeszcze bardziej by się zwiększyły. Pytanie o zdolności państw europejskich. Powoli widzimy, że Polska nie ma już zdolności pomocy, Niemcy prowadzą politykę skomplikowaną. Częściowo mówią prawdę – stan Bundeswehry jest zły. Kolejną rzeczą są konsekwentne sankcje gospodarcze i odrywanie Rosji od mechanizmu gospodarczego – podkreślił.

 

Źródło: Media Narodowe