7

Centralna Rada Żydów chce OBOWIĄZKOWEGO szczepienia! „Czyn, które ulepsza świat”

Share

Centralna Rada Żydów w Niemczech opowiada się za powszechnymi, obowiązkowymi szczepieniami w celu ograniczenia pandemii COVID-19 – poinformowano w specjalnym oświadczeniu prasowym.

Zdaniem przedstawicieli tej organizacji należy doprowadzić do prawnego wprowadzenia obowiązku zaszczepienia obywateli, ponieważ jest to „czyn, który ulepsza świat”

Pandemia Covid-19, oprócz konsekwencji dla życia i zdrowia, pociąga za sobą również niebezpieczne zmiany społeczne. Antyszczepionkowcy i koronasceptycy radykalizują się w zastraszającym tempie. W przypadku wprowadzenia powszechnych, obowiązkowych szczepień nie można wykluczyć jeszcze silniejszych protestów i przemocy. Niemniej jednak, ochrona zdrowia ludności jako całości ma większe znaczenie. Dlatego uważamy, że powszechny obowiązek szczepień jest nieunikniony – stwierdza dr Josef Schuster, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech.

W oświadczeniu nie zabrakło także odniesień do antysemityzmu i antypaństwowych postaw, które mają występować w trakcie manifestacji osób przeciwnych obowiązkowi szczepień.

Obowiązkowym szczepieniom muszą towarzyszyć inne środki w celu opanowania pandemii, tak samo potrzebne będzie długoterminowe zaangażowanie polityczne w celu złagodzenia podziałów społecznych – podkreślono.