0

Chłopiec-panda miał skórę w 80 proc. pokrytą znamionami. Miał przeżyć 10 dni

Share

Artem Petrosyan urodził się ze znamionami pokrywającymi 80 proc. jego ciała. Mimo że lekarze twierdzili, że przeżyje maksymalnie 10 dni, lada moment skończy 3 lata.

Artem Petrosyan urodził się pod koniec 2019 roku w Armenii. Gdy lekarze go zobaczyli, byli w szoku. 80 proc. ciała niemowlaka pokrywali ciemne znamiona. W związku z tym lekarze założyli, że przeżyje maksymalnie 10 dni. Medycy także zasugerowali rodzicom dziecka, że mogą zrzec się praw rodzicielskich, jednak jego matka nawet nie rozważała tego.

O znamionach Artioma dowiedzieliśmy się dopiero, gdy się urodził. Byłam całkowicie zszokowana. Wyglądał jak mały miś panda – mówiła Mariam Petrosyan, matka chłopca.

Chłopiec już przeszedł operację kręgosłupa. Teraz rozwija się prawidłowo i może samodzielnie się poruszać. Mama Artema dała mu przydomek „chłopiec-panda” i założyła konto w mediach społecznościowych, gdzie dzieli się ich codziennym życiu.

Niedługo Artem skończy już 3 lata. Jest radosnym chłopcem i lubi bawić się ze swoimi braćmi. Mimo obaw medyków, jego nietypowe znamiona nie stanowią chłopca przeszkody.