4

Chwila szczerości prof. Horbana?! „Wirus prawdopodobnie zostanie z nami na zawsze”

Share

Chwila słabości? Zamyślenie? A może pewność, że rządowa propaganda zaczyna się sypać? – to pytanie, które można zadawać sobie po niedawnym wywiadzie udzielonym przez prof. Horbana. Doradca premiera Morawieckiego zdecydował się na szczere wyznanie dotyczące koronawirusa.

Konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych w rozmowie z Patrycjuszem Wyżgą w programie „Newsroom WP” wspominał między innymi o kwestii odporności populacyjnej na COVID-19. Przypomnijmy, że narracja nawet wśród rządowych „ekspertów” w tej sprawie jest bardzo różna.

To kwestia zaszczepienia większej części populacji. Zwłaszcza ludzi młodszych, którzy nie szczepią się w takim samym odsetku, jak ludzie starsi, którzy wykazują więcej rozsądku – stwierdził.

Zdecydowanie bardziej zaskakującą kwestią był jednak temat szczepionek i ewentualnego pokonania koronawirusa. Do tej pory w przekazach medialnych słyszeliśmy o możliwym „zwycięstwie”, okazuje się jednak, że sam prof. Horban nie wierzy w takie rozwiązanie sprawy.

Nawet jeśli uda nam się zaszczepić większość osób, to wcale nie oznacza, że nie będziemy mieli zakażeń. Ten wirus prawdopodobnie zostanie z nami na zawsze i będzie ewoluował w kierunku łagodniejszych form, co nie oznacza, że będzie to choroba łagodna – stwierdził.

Źródło: Wirtualna Polska