0

Cmentarze zamknięte 1 listopada? Jest stanowcza decyzja Niedzielskiego

Share
Iza Husselbank

Rząd z tym roku znowu zamknie cmentarzy na Wszystkich Świętych? Minister zdrowia Adam Niedzielski zabiera głos w sprawie.

Przypomnijmy, że w 2020 roku w związku z pandemią koronawirusa rząd PIS zamknął cmentarze na Wszystkich Świętych. Decyzja ta zapadła nagle 30 października. W tym roku czeka na nas to samo?!

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas rozmowy z Wirtualną Polską rozwiał wszelkie wątpliwości. Polityk poinformował, że 1 listopada cmentarze będą otwarte.

W tym roku nie przewidujemy podejmowania decyzji w takim nagłym trybie, z dnia na dzień, bo jesteśmy lepiej zabezpieczeni – poinformował.

Szef resortu zdrowia podkreślił, że blisko 60 procent dorosłej populacji jest zaszczepiona, a dodatkowo na poziomie każdego województwa “są przygotowane bardzo szczegółowe plany rozwoju infrastruktury”.

Bierzemy pod uwagę bardzo wiele aspektów – to oczywiste. Ale przede wszystkim chcę powiedzieć, że sytuacja, która miała miejsce rok temu, kiedy musieliśmy praktycznie z dnia na dzień podjąć decyzję – to była sytuacja ekstraordynaryjna – oświadczył Niedzielski.