0

Co z wakacjami? Minister Niedzielski zdradza: Będą zmiany obostrzeń!

Share

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami! Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział plan luzowania obostrzeń podczas sezonu wypoczynkowego.

W środę 9 czerwca Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w piątek razem z premierem Mateuszem Morawieckim przedstawiają plan luzowania obostrzeń na sezon wakacyjny.

Prawdopodobnie jutro bądź w piątek razem z panem premierem Mateuszem Morawieckim przedstawimy pakiet rozwiązań, który będzie dotyczył całego okresu wakacji, by pokazać dłuższą perspektywę i dać Polakom zaplanowania wakacji. Proszę o odrobinę cierpliwości. Jutro razem z panem premierem będziemy komunikowali te informacje – zapowiedział podczas rozmowy z TVP Info.

Szef resortu zdrowia zwrócił uwagę na optymistyczne dane dotyczące liczby nowych zakażeń koronawirusa. W związku z tym możemy się spodziewać znacznie spokojniejszych wakacji od poprzednich.

Dzisiaj jest bardzo ważny dzień, jeżeli chodzi o sytuację epidemiczną, ponieważ jeden z podstawowych parametrów obserwowanych w toku pandemii, czyli liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców, zredukowany został do jednego przypadku w skali kraju na 100 tys. To dosyć symboliczne – powiedział.