1

Czarna seria trwa. Nie żyje kolejny aktor „Świata według Kiepskich”

Share

Nie żyje kolejna gwiazda kultowego serialu “Świat według Kiepskich”. Miłogost Reczek zmarł w wieku 60 lat.

Miłogost Reczek był przede wszystkim znanym aktorem dubbingowym. Jego charakterystyczny głos kojarzymy z m.in. filmów animowanych “Pinokio”, “Jak wytresować smoka”, “Kung Fu Panda” i wielu innych. Aktor także występował w takich hitowych produkcjach jak “Świat według Kiepskich” czy “Ranczo”.

Od 2018 roku gwiazdor od lat zmagał się z nowotworem. Był podopiecznym Fundacji im. Darii Trafankowskiej, która udziela aktorom pomocy w ratowaniu życia i zdrowia. W sieci też była prowadzona zbiórka na jego leczenie.

Miłogost Reczek odszedł we wtorek 14 grudnia. O jego śmierci poinformowano na facebookowym profilu “Widzę głosy”, poświęcony aktorom dubbingowym.

Dzisiaj nad ranem odszedł nasz przyjaciel, wspaniały człowiek i wybitny głos, Miłogost Reczek. Miłku, pozostaniesz w naszej pamięci na zawsze. Poza charakterystycznym głosem, którym stworzył wiele niezapomnianych ról, Miłek miał też niezastąpione poczucie humoru. — Tutaj jedno z ostatnich nagrań, w którym — z właściwą sobie lekkością — podrzuca realizatorowi niespodziankę na końcu swojej kwestii. Tekst o krowich plackach. Takiego Cię zapamiętamy, Miłku. Jasnego, otwartego i uśmiechniętego. Do zobaczenia, Przyjacielu! — żegna aktora platforma Storytel, z którą współpracował.