0

Czarnecki szczerze o śmierci Leppera! „Nie wierzę w samobójstwo”

Share

Przypomnijmy, że 11 lat temu zmarł w niewyjaśnionych do końca okolicznościach Andrzej Lepper.  Ryszard Czarnecki postanowił szczere powiedzieć co o tym myśli. Według europosła PiS lider Samoobrony nie był osobą, która mogłaby popełnić samobójstwo. „Nie wierzę w samobójstwo” – stwierdził.

Przypomnijmy, że 5 sierpnia 2022 roku mija 11 lat od śmierci Andrzeja Leppera. Informacja o samobójstwie szefa Samoobrony wstrząsnęła całą Polską. Ale trzeba dodać, że wokół zgonu polityka pojawiło się wiele kontrowersji. Wiele osób twierdzi, że ten nie popełnił samobójstwa.

Jednym z najbliższych współpracowników Andrzeja Leppera w tamtych czasach był Ryszard Czarnecki był gościem programu „Super Expressu” „Politycy od kuchni”. W rozmowie z Kamilem Szewczykiem i Piotrem Lekszyckim poruszono wiele tematów, w tym śmierć byłego lidera „Samoobronny”.

Nie za bardzo wierzę w jego samobójczą śmierć

W rozmowie poruszono również wątek śmierci Andrzeja Leppera. Czarnecki był bardzo blisko szefa samoobrony. 11 lat po jego śmierci wyznał, że ten był samoukiem, który doszedł do władzy dzięki ciężkiej pracy. Dodał również, że Lepper nie był według niego typem samobójcy, dlatego nie wierzy w to, że sam odebrał sobie życie.

– To był bardzo ciekawy człowiek, samouk, który ciężką pracą doszedł na szczyty władzy, a wcześniej stał na czele ruchu protestu. Chciał mieć później akceptację także elit, co mogło okazać się jego słabością. Lepper był człowiekiem bardzo żywotnym i nie za bardzo wierzę w jego samobójczą śmierć – mówił Czarnecki.

Polityk PiS dodał, że Lepper był w posiadaniu informacji, które były dla wielu osób niewygodne, a pomimo to zaryzykował o nich mówić publicznie. Czy za to musiał zginąć?

– Zawsze dzwonił do żony i pytał o zwierzęta, o gospodarkę. Tacy ludzie nie popełniają samobójstwa […] Dziwna historia. Na pewno Lepper był w posiadaniu wiedzy o różnych kwestiach i zaczął o tym głośno mówić. Nie mówię, że to była kwestia polityki, może to była kwestia wejścia w szkodę w cudze interesy ekonomiczne. Nie rzucam żadnego oskarżenia, ale są ludzie, o których wiemy, że samobójstwa nie popełnią. I według mnie do takich ludzi należał Andrzej Lepper – mówił Czarnecki w rozmowie z „Super Expressem”.

Źródło: se.pl