0

Członkowie ISIS wśród imigrantów przerzucanych z Białorusi! Stan wyjątkowy przedłużony?

Share

“Sytuacja na granicy białorusko-polskiej jest napięta. Dochodzi do masowych prób łamania integralności granicy” – poinformował Mariusz Kamiński, szef MSWiA. Stan wyjątkowy zostanie przedłużony?

Problem na granicy polską-białoruską trwa od początku sierpnia. Sytuacja wciąż jest napięta. Jak poinformował szef MSWiA, Mariusz Kamiński “dochodzi do masowych prób łamania integralności granicy”.

50 osób wśród 200 zatrzymanych jest powiązanych ze środowiskami terrorystycznymi, bojówkami, zbrojnymi formacjami oraz Talibami i Państwem Islamskim – powiedział.
Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej rzecznik ministra-koordynatora Służb Specjalnych, Stanisław Żaryn poinformował, że ustalono tożsamość kilkuset nielegalnych imigrantów.

Są wśród nich osoby stwarzające zagrożenie dla RP, w tym powiązane z organizacjami terrorystycznymi, formacjami zbrojnymi i z przeszłością kryminalną – poinformował, dodając, że “20 proc. zatrzymanych w Polsce nielegalnych imigrantów ma związki z Federacją Rosyjską”.

Część osób zataja ten fakt, próbuje przekonywać, że z Rosją nie mają nic wspólnego. Dokumenty i dowody przeczą ich zapewnieniom- powiedział Żaryn.

Rzecznik ministra-koordynatora Służb Specjalnych także poinformował, że dochodzi również przekazywania migrantom przez Białorusinów różnego rodzaju środków między innymi psychotropowych.

Jak się zdaje, lekarstw, dziwnych tabletek, które migranci otrzymują po to żeby, jak Białorusini tłumaczą, przetrwać przekroczenie nielegalnie granicy z Polską – dodał.