0

Dania wraca do normalności! Wycofują wszystkie restrykcje pandemiczne

Share

Od wtorku w Danii nie obowiązują żadne restrykcje koronawirusowe – poinformowała na konferencji prasowej premier Mette Frederiksen wraz z ministrem zdrowia Magnus Heunicke.

Zmiany weszły w życie o północy. W mediach wywołały ogromne poruszenie ponieważ w Danii notowany jest znaczny wzrost zakażeń.

Nareszcie wracamy do normalności, choć jeszcze potrwa zanim ludzie przyzwyczajają się do nocnego życia. Czekamy na pierwszy weekend – mówiła barmanka z pubu w centrum Kopenhagi.

Co się zmieniło? Przede wszystkim Duńczycy nie muszą okazywać certyfikatów zaszczepienia przeciw COVID-19 ani też negatywnych testów. Dotyczy to restauracji, imprez kulturalnych oraz sportowych. Nie ma również obowiązku noszenia masek w sklepach i transporcie publicznym.

W poszczególnych gminach zmiany mogą dotyczyć kilku innych ograniczeń, mowa między innymi o szkołach oraz instytucjach samorządowych.

Warto podkreślić, że Duńskie władze od 1 lutego nie będą traktować COVID-19 jako choroby krytycznej społecznie, czyli zagrażającej bezpieczeństwu społecznemu.

Źródło: PolsatNews.pl