0

Daniel Obajtek KPI z Polaków! Szef Orlenu: „Nie łupimy kierowców”

Share

Kierowcy jadąc na stacje benzynową łapie się za portfel i przeciera oczy ze zdumieni patrząc na ceny paliwa. Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek kpi z kierowców i w wywiadzie o cenach mówi, że: „Nie łupimy kierowców”.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek w rozmowie z portalem Business Insider Polska, mówił o rosnących cen paliw na polskich stacjach benzynowych. Tuż przed majówką średnia cena oleju napędowego wzrosła o 8 gr do 7,21 zł/l, a o 3 gr do 6,49 zł/l wzrosły koszty tankowania Pb95

Traktowanie marży modelowej jako ukrytego zarobku firmy jest kompletnie nieracjonalne – stwierdził szef Orlenu.

Nie łupimy kierowców – powiedział wprost Obajtek .

To jest straszenie Polaków, opowiadanie im bajek

Daniel Obajtek w wywiadzie powiedział, że obecnie 70 proc. surowca w całej grupie Orlen pochodzi spoza Rosji. Ale szef Orlenu nie odpowiedział wprost na pytanie o ceny benzyny w najbliższych miesiącach, bo jak twierdziL

Nie wiadomo jak rozwinie się wojna na Ukrainie – powiedział.

Rosja jest dużym producentem zarówno ropy, jak i gazu. Nie wiemy, jak będzie rozwijał się konflikt wojenny. Nie wiemy, jak szybko inne kraje będą w stanie zwiększać wydobycie – dodał.

Prezes PKN Orlen mówił też o kontrowersjach związanych z przejęciem części aktywów Lotos przez węgierski koncern MOL.

To jest straszenie Polaków, opowiadanie im bajek. MOL nie jest firmą rosyjską, nie ma w akcjonariacie kapitału rosyjskiego – wyjaśnił Obajtek.

Przypomnijmy, że agencja Reuters donosi, że z kolei węgierski koncern nie zamierza rezygnować z rosyjskiej ropy.

Źródło: Business Insider Polska