0

David Warner nie żyje. Aktor “Titanica” miał 80 lat

Share

David Warner nie żyje. Aktor znany m.in. z “Titanica” i “Omena” przegrał walkę z poważną chorobą. Miał 80 lat.

David Warner był znanym brytyjskim aktorem i teatralnym. W ciągu swojej kariery wcielał się głównie w role “czarnych charakterów”. Przed kamerą zadebiutował w 1963 roku w filmie „Tom Jones”, jednak największą popularność przyniosła mu rola fotografa w filmie „Omen”. Wystąpił też w takich produkcjach, jak “Titanic”, “Krzyk 2”, “Star Trek V”, “Tron”, “Człowiek z dwoma mózgami” czy “Bandyci czasu”. Artysta wielokrotnie był nominowany do prestiżowych nagród. Po raz ostatni można było go zobaczyć na dużym ekranie w filmie “Mary Poppins powraca” w 2018 roku.

Warner zmarł w niedzielę 24 lipca w domu opieki dla zasłużonych przedstawicieli branży rozrywkowej w Denice Hall. Od 2021 roku aktor zmagał się z chorobą nowotworową. Smutne wieści przekazały zagraniczne media.

W ciągu ostatnich 18 miesięcy przyjmował swoją diagnozę z wdziękiem i godnością. Będziemy za nim bardzo tęsknić i zapamiętamy go jako człowieka z dobrym sercem; hojnego, empatycznego mężczyznę, partnera i ojca, którego niezwykła praca docierała do ludzi na przestrzeni lat. Mamy złamane serca. – przekazała BBC rodzina zmarłego aktora.