9

DeltaSZALEŃSTWO nadciąga! Ekspert straszy: Zarazisz się nawet BEZ KONTAKTU z inną osobą

Share

Czwarta fala nadciąga i rozpocznie się jeszcze w wakacje, twierdzi wirusolog prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska. Co więcej, jak twierdzi ekspert, możemy zarazić się nawet bez kontaktu z drugim człowiekiem.

Wariant delta jest bardziej zakaźny, ponieważ ma wyższy współczynnik reprodukcji – jedna zakażona osoba może zainfekować osiem kolejnych. A one następne osiem – twierdzi Szuster-Ciesielka z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie.

W rozmowie z Polsat News, ekspert stwierdziła, że wirus Delta stwarza ogromne zagrożenie i zaraża zdecydowanie więcej osób, niż pozostałe mutacje.

Wystarczy przejść obok zakażonej osoby lub tylko wejść do pomieszczenia, w którym wcześniej ona przebywała. Takie przypadki były już w Australii. To świadczy, jak niebezpieczny jest to wirus – twierdzi wirusolożka.

Na razie tego jeszcze nie odczuwamy, ale to jest sytuacja przejściowa, lada dzień się ona zmieni. Nie może być inaczej, skoro w otaczających nas państwach sytuacja zaczyna być już powoli alarmująca, np. w Niemczech czy Czechach, gdzie notuje się 20-procentowy wzrost zakażeń w porównaniu tydzień do tygodnia – dodaje.