1

Deportacja Ukraińców z Polski na Ukrainę?! Jest odpowiedź Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Share

Polskie władze dają uchodźcom z Ukrainy 10 dni na wyjazd w inne miejsce – można było przeczytać na wielu internetowych profilach. Polskie MSZ ostrzega, iż przedstawiona informacja jest kłamliwa i rząd nie planuje takich działań.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w specjalnym wpisie na twitterze poinformowało, iż pojawiające się w przestrzeni publicznej rzekome skany dokumentów są sfałszowane.

Pojawiające się w mediach społecznościowych wpisy, według których Ukraińcy w wieku 18-60 lat mają być deportowani z Polski to dezinformacja. Fotografie mające potwierdzić te tezy zostały sfałszowane, a przedstawione dokumenty są nieprawdziwe – napisano.

O sprawie informowało także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które zapewniło, że przedstawione dokumenty to dezinformacja.

W Internecie są powielane fałszywe dokumenty i informacje o rzekomym porozumieniu Polski i Ukrainy, dotyczącym poszukiwania i zatrzymywania obywateli Ukrainy uchylających się od służby wojskowej. Nie daj się oszukać! To dezinformacja – stwierdzono.

Przypomnijmy, że na przedstawianych dokumentach można było przeczytać m.in. informacje:

Polskie władze dają uchodźcom z Ukrainy 10 dni na wyjazd w inne miejsce. W przeciwnym razie mężczyźni w wieku od 18 do 60 lat, którzy nadają się do wojska, zostaną zidentyfikowani, znalezieni i wysłani do służby wojskowej w AFU – pisano.

Źródło: DoRzeczy.pl