0

Diabeł ich opętał? Watykan wybił okolicznościową monetę promującą szprycę [FOTO]

Share

Watykan dalej promuje szczepienia. Teraz do sprzedaży trafiła moneta kolekcjonerska z wizerunkiem pracowników służby zdrowia i młodego pacjenta przyjmującego szprycę. Autorka grafiki w wywiadzie powiedziała, że projekt ten jest „bardzo bliski sercu Papieża”.

Co zaskakuje, na monecie kolekcjonerskiej wypuszczonej przez Watykan, ciężko znaleźć elementy pobożności, widzimy tylko jeden krzyż wiszący nad postaciami. Srebrny krążek o nominale 20 euro ma przede wszystkim promować szprycę na Covid-19.

Na awersie widzimy lekarza, pielęgniarkę oraz młodego pacjenta, który przyjmuje szprycę. Wszyscy oczywiście propagandowo noszą maski na twarzy. Powyżej ich głów na ścianie wisi krzyż.

Autorką projektu jest Chiara Principe. Podkreśliła ona, że grafika „poświęcona jest aktualnemu tematowi, który jest bardzo bliski sercu papieża

Franciszka promotorem szprycy

Na stronie internetowej, gdzie można zakupić monetę czytamy, że:

„Ojciec Święty wielokrotnie podkreślał znaczenie szczepień, przypominając, że opieka zdrowotna jest «obowiązkiem moralnym» i ważne jest aby «kontynuować wysiłki na rzecz uodparniania nawet najbiedniejszych narodów»” – napisano.

Włoski dziennik „Il Giornale d’Italia” informuje, że moneta cieszy się wielkim powodzeniem wśród kolekcjonerów. Mimo że jej nominalna wartość to 20 euro, na aukcjch można było ją kupić już za ponad 200 euro.