7

Donald Tusk chce obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19! „Podejmijcie taką decyzję…”

Share

Powinniśmy wszyscy pamiętać o ofiarach, o rodzinach ofiar, o tych wszystkich, którzy stracili swoich bliskich, którzy mają bliskich w szpitalach – mówił Donald Tusk zapraszając ludzi, aby przyszli do Parku Saskiego w Warszawie.

Lider Platformy Obywatelskiej wezwał, aby tego dnia uczcić ofiary COVID-19 w Polsce.

Wydaje mi się, że to dokładnie dzisiaj powinniśmy okazać swoje współczucie i solidarność ze wszystkimi cierpiącymi, zmarłymi i ich bliskimi. Będę wspólnie z parlamentarzystami Platformy, mieszkańcami Warszawy i prezydentem stolicy dzisiaj o 18 zapalimy znicze, by upamiętnić tę tragiczną ofiarę. Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby, zupełnie bez polityki okazać taką solidarność i zapalić z nami znicze – stwierdził.

Jednocześnie w trakcie konferencji prasowej pojawiły się kwestie obowiązku szczepień oraz przedstawiania paszportów covidowych.

Panie (Jarosławie) Kaczyński, panie (Mateuszu) Morawiecki – jeśli jest tak, jak mówi minister Niedzielski, minister zdrowia skądinąd, że jesteście zwolennikami powszechnych obowiązkowych szczepień – to podejmijcie taką decyzję, to na co czekacie? – apelował.

Jeszcze macie władzę, jeszcze odpowiadacie za kraj, zdrowie i bezpieczeństwo obywateli. Szczególnie wicepremier Kaczyński, który odpowiada za bezpieczeństwo Polaków. Jeśli jesteście przekonani, że powszechne obowiązkowe szczepienia ratowałyby zdrowie i życie Polaków, to podejmijcie taką decyzję. Przecież dobrze wiecie, że opozycja nie będzie przeciwko temu protestowała, tylko trzeba naprawdę ruszyć swoje tyłki i podjąć taką decyzję – dodał.

Źródło: Polsat News