0

Dość z UKŁUCIEM czas na spray do nosa! Trwają badania kliniczne

Share

Szczepionka przeciw koronawirusa w formie sprayu do nosa? Australijska firma z Brisbane właśnie rozpoczęła badania!

 

Program szczepień od koronawirusa wciąż trwa na całym świecie. Obecnie dostępnych jest kilka preparatów, takich jak AstraZeneca, Jonson&Jonson, Pfizer, Moderna czy Sputnik, które podawane są domięśniowo. Niedługo to może jednak się skończyć. Australijska firma Nucleus Network, właśnie rozpoczęła badania nowego typu szczepionki, która będzie podawana … w formie sprayu do nosa.

Jak podaje portal radia “Głos Ameryki”, szczepionka w formie sprayu ma zapobiegać rozprzestrzenianiu się patogenu do płuc. Eksperci twierdzą, że taki preparat może nawet okazać się efektywniejszy niż obecni na rynku.

Dyrektor medyczny Nucleus Network Paul Griffin podkreślił, że obecnie szczepionki głównie bronią ludzi przed powikłaniami po COVID-19, australijska jednak ma na celu obniżenie ryzyka zakażenia.

Główna korzyść polega na tym, że gdy podajemy szczepionkę tą samą drogą, jaką patogen lub wirus dostają się do organizmu, to zwiększa jej skuteczność i mamy nadzieję, że faktycznie zapobiega ona przedostawaniu się wirusa – powiedział.